Цікава, красива, небезпечна…

      Нерідко ми з вами помічали яскравих, дивовижних тварин, які тільки одним зовнішнім виглядом викликають море емоції та захвату. Проте не всі вони є мирними та безпечними створіннями. Однією з таких є медуза «Левова грива», або волосиста ціанея. Її по праву можна назвати водною царицею, бо ж її велич, барви та розміри змушують водночас захоплюватись нею, і  тремтіти від жаху.

 

     

   

 Левова грива є найбільшим існуючи представником свого підвиду. Назву свою отримала через досить специфічний вигляд – її довгі сплутані щупальця дуже нагадують гриву справжнього лева.

   Забарвлення різноманітне, але залежить від розміру особини. Дрібніші особини мають золотисте забарвлення, або можуть порадувати око відтінками помаранчевого. Великі екземпляри красуються насиченими відтінками малинового або фіолетового кольору. 

 

     В кінці 19 століття в США був знайдений найбільший екземпляр з діаметром тіла близько 2 метрів, щупальця якого досягали 37 метрів. Вага окремих представників може досягати 300 кілограм.

     Живе медуза на глибині близько 20 метрів, де веде спокійний спосіб життя. Харчується дрібними морськими тваринами, рибками та планктоном.

     Для свого помешкання обирає холодні води, та зустрічається у водах Нової Зеландії, Австралії.

     Неймовірна краса Левової гриви змушує захоплюватись нею, проте варто пам’ятати про страшну небезпеку, що чатує на вас, при зустрічі з цими красунями. При контакті з живою істотою активуються спеціалізовані жалкі клітини, в яких міститься велика кількість отрути.

     Наслідками зустрічі з медузою можуть бути сильні алергічні реакції, висипки, свербіж. Офіційно зафіксовано один випадок смерті людини від контакту з цією водною царицею.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *