Суть світла електрона і реальності (ІІ частина – електрон)

«Хто не шокований квантовою

теорією, той її не зрозумів»

Н.Бор

Електрон

У 1920-ті роки проведено експерименти з електронами в різних куточках світу.

│Процес відбувався так – гармата вистрілювала електронами, котрі проходили через два отвори і зупинялися на екрані за ними. В результаті, спостерігалась хвилева картина (інтерференція). Стало очевидно, що кожен електрон є хвилею. 

Намагаючись пояснити таке явище Нільс Бор створив квантову механіку – теорію світла і речовини.

Процес проходження електрона крізь отвори – не є прямим переміщенням фізичного об’єкта. Допоки електрон рухається – він хвиля, а як тільки ми бачимо явище хвилевої інтерференції – він набуває значень фізичної частинки.

Умовно кажучи, доки електрон в русі – це не частинка і не хвиля, а щось середнє і як тільки він зупиняється на екрані – стає частинкою.  Електрон знаходиться всюди і знати точно місце його перебування неможливо. Це основа і велична загадка квантової теорії.

│Речі стають реальними тільки тоді, коли ми на них дивимось. Таке бачення стало відомим під трактуванням «копенгагенська інтерпретація».

Ейнштейн був противником цієї теорії Бора.

Н.Розін, Б.Подольским разом є А.Ейнштейном – сформулювали теорію «реальність виникає в момент погляду на неї» – так звана «заплутаність». Суть в тому, на думку Ейнштейна, що якщо 2 електрони створені в один і той же момент, то вони будуть протилежні за дією завершення. Тобто 2 електрони мають моментальний непоясненний зв’язок між собою. Він вважав, що все визначено ще до того як ми починаєм спостерігати за чимось і тільки починаючи щось бачити, одразу стає зрозуміло, що яким є.

Прямий наслідок квантової теорії – напівпровідники, лазери та ін..

Джон Белл – працював в Британії над питаннями квантової механіки.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *