Онлайн уроки/навчання/курси

Перед вами 27 всеможливих посилань на курси/ уроки/навчання і т.п..

Повна збірка, або майже повна, усіх доступних сайтів, що пропонують самоосвіту онлайн. Більшість безкошновні і мовно доступні, але є звичайно і світові “монстри”, що пропонують підвичити IQ за певну суму і суто англійською мовою)).

Якщо ви знаєте ресурс, що допоможе у самоосвіті, який дивним чином не потрапив до цього переліку – напишіть про нього у коментарях. 

 

 1. https://www.ted.com/

Міжнародний ресурс з безліччю лекцій від провідних фахівців. Тут виступають кращі з кращих. Переважно всі відео англомовні, але якщо слідкувати за новинками можна натрапити і на переклади.

 1. https://www.eduget.com/uk/course/list

Розвинута мережа курсів різноманітної тематики. Щорічне оновлення курсів по підготовці до ЗНО з більшості предметів. Ресурс корисний для учнів, вчителів, батьків і всіх, хто хоче навчитися чомусь новому. Тут 294 курсb – від авто-курсів до садівництва. Вибирайте на свій смак. Мова – українська. Доступ вільний до більшості курсів. .

 1. https://prometheus.org.ua/

Напевно, один із найпопулярніших ресурсів з неформальної освіти в Україні. Про цей ресурс не чув лише лінивий. Курсів тут безліч, на yfqрізноманітніші тематики. Усі у вільному доступі.

 1. https://www.coursera.org/

Міжнародний ресурс. Найпопулярніший за межами нашої країни. Подає курси і лекції від найпрестижніших універів світу. Наразі є курси і платні, і безкоштовні. Теж стосується і мови. Більшість англомовні, але ресурс постійно дублює уроки іншими мовами, додає переклади і субтитри. Їхні сертифікати визнаються і цінуються.

 1. https://www.khanacademy.org/

Доволі відомий центр курсів, так би мовити. Дуже добре структурований і зрозумілий. В правому куті головної сторінки є кнопка зміни мови. На жаль, ні української ні російської там немає. Пора починати вчити мови))) що тут скажеш.

 1. https://foxford.ru/

Ресурс позиціонує своє основне завдання – як підготовку до російського формату ЗНО та олімпіад. Тут також можна знайти курси більш широкого профілю. Так – русурс російськомовний і російського походження. Досить популярний як на своїй батьківщині, так і на теренах колишнього СССР.

 1. https://universarium.org/

Популярний, на мою думку, заслужено, сервіс для електронної освіти. Курси різноманітні, більшість у вільному доступі. Мови – різні, переважно – російська

 1. https://www.futurelearn.com/courses

Британська рада в Україні на своєму сайті постійно запускає нові курси. Переважно мовні. Доступ вільний. Згадувати про рівень буде зайвим, це ж Британська рада.

 1. https://arzamas.academy/

Доволі харизматичний ресурс. Із своїм стилем і особливим спрямуванням – переважно, все, що стосується культури, мистецтва і літератури. Мова – рус..

 1. https://wayup.in/

Курси комп’ютерного спрямування. Графіка, дизайн, програмування. Доступ вільний. Але курси виступають як заохочення, демонстрація можливостей, щоб почати більш детальне, але уже платне навчання. На безкоштовних курсах є постійний зв’язок з наставником, домашні завдання і т.п.

 1. https://www.ed-era.com/

Українською. Змістовно і професійно. Так можна описати роботу ED-ERA. Це чудовий варіант для самоосвіти, для професійного зростання та інтелектуального збагачення. З реформою освіти в Україні ресурс активізувався і зараз ловить свій “хайп”. Якщо ви ще не чули про курси від ED-ERA, надолужуйте втрачене.

12. https://www.edx.org/

Що тут додати. Наврядчи, edx потребує роз’яснення чи реклами. Навіть якщо ви ніколи не проходили жодних курсів і зовсім не цікавитесь самоосвітою, ви просто не могли не чути про цю мережу світового рівня. Якщо ж, так трапилось, що зараз ви вперше знайомитесь з edx., познайомтесь добре.

13. https://naurok.com.ua/webinar

Як на мене, чудовий ресурс український для освітян усіх рівнів, особливо для початківців, молодих спеціалістів і всіх-всіх, хто прагне розвитку в професійному житті. Тут можна подивитись вебінари, що оновлюються з вражаючою систематичністю на актуальні тематики. Після перегляду можна отримати сертифікат, що засвідчить вашу присутність у вебкабінеті та знайомство з матеріалом. Не страшно, якщо не встигнете вчасно на трансляцію, усі вебінари доступні в будь-який час для зареєстрованих користувачів.  Зазначу, що крім вебінарів, ця платформа може порадувати освітян різними проектами, розробками та цікавинками.

14. https://videouroki.net/course/

Щодо цього посилання, то тут теж основний акцент на учительську аудиторію. Все доволі непогано, але ресурс повнісню російськомовний і орієнтований на такого ж викладача/вчителя. Крім того більшісь курсів платні.

15. tp://fdp.kpi.education/

Курси з різних предметів від Українського КПІ.  Переважають підготовчі для вступників. Лояльна і зручна система, яка буде корисною майбутнім абітурієнтам.

16. https://openedu.ru/

Курси від провідних вузів РФ. Різноманітні тематики – від науки і культури до мистецтва.

 1. https://learndigital.withgoogle.com

Це дуже крута можливість пройти курси від Google. Перед вами навчальні цикли переважно бізнес-тематики із можливістю отримати сертифікат. Навчання проводиться українською. Дуже логічне і змістовне. Рекомендую.

18. http://www.prosvitcenter.org/uk/vchytysya-z-domu-onlajn-kursy-dlya-vchyteliv/

Цей сайт скоріше довідковий. Спрямований на вчительську аудиторію. Пропонує і підбирає навчальні курси і серії для підвищення досвіду викладача. Мова вивчення як і сам ресурс україномовні

19. https://vumonline.ua/

Автори позиціонують ресурс за напрямленням громадянської освіти в Україні. Безліч унікальних курсів для покращення розуміння політики, економіки, навичок користування своєю власністю, правами та законами. Українське походження і українська модерність в цих курсах повсюдно.

20. https://uk.duolingo.com/

Суто мовний ресурс – для вивчення англійської. Популярна система, яка доступна також і у вигляді додатка для смартфона. Відома багатьом система вивчення. Зрозуміла і ефективна. Для усіх, хто прагне вивчити English.

21. https://lingva.ua/

Чудова можливість вивчити англійську мову за простою і перевіреною методикою. Оголошено, що курс створений для усіх державних службовців. Але доступ до матеріалів має кожен бажаючий. Методика викладання схожа до мегапопулярної Розети Стоун. Рекомендую.

22. https://www.open2study.com/courses/chinese-language-culture

Крутий, доступний для усіх, хто володіє анг. мовою ресурс для самоосвіти. Усі можливі спрямування тут знайдуться. Відомий “опер ту студі” у всьому світі. Має заслуженну репутацію та вдячність від слухачів.

23. https://www.udacity.com/

English – мова цього сайту. Спрямування – комп’ютери, програмування СММ і все що з цими сферами пов’язано; наука і громадянство. 

24. https://www.udemy.com/

Переважно платні курси – англ. і рос. мовами. Звичайно, про якість і аудиторію говорити не приходиться. Це той випадок, коли оплата буде виправданою. Тематики – всі можливі!.

25. http://osvita-online.com.ua/

Підготовка до ЗНО українською. Найбільш популярні та важкі предмети мають підготовчі відео, де викладачі доступно розказують по темах шкільних кусів. Для учнів, студентів-першокурсників та вчителів та всіх, хто прагне закрити прогалини у знаннях із шкільних предметів.

26. http://osvita.ua/courses/

Освіта . уа зібрала провідні курси ВУЗів України на всі можливі тематики, для усіх бажаючих розвиватись.

27. https://education.microsoft.com/courses-and-resources/courses

Це той варіант, коли усім, хто працює з комп’ютером на будь-якій посаді на будь-якій роботі буде корисно і пізнавально пройти тут курси. Тим паче, що це від Мікрософт. Додати нічого.

 

Якщо ви знаєте ресурс, що допоможе у самоосвіті, який дивним чином не потрапив до цього переліку – напишіть про нього у коментарях. 

4 Replies to “Онлайн уроки/навчання/курси”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *