Відкриття нових хімічних елементів

Чи знали ви, що до Періодичної системи Д.І.Менделєєва внесли чотири нові хімічні елементи?

Про це оголосили представники Міжнародного союзу теоретичної та прикладної хімії в кінці 2015 року. Це елементи під номером 113, 115, 117 і 118, вони відповідають всім критеріям відкриття та повністю завершують сьомий період періодичної системи. Вони є першими елементами, які додали в таблицю з 2011 року.

Елемент під номером 113 було відкрито японськими вченими, а 115, 117 і 118 елементи були відкриті групою  американських і російських учених.

Фахівці уточнюють, що 113-й елемент буде називатися Ніхоній, оскільки саме так у перекладі з японської мови звучить фраза, що у кожного асоціюється з Японією «Країна висхідного сонця».

На честь Московського регіону, де розташовується ОІЯД (Об’єднаний інститут ядерних досліджень) м. Дубна, у якому вчені проводили всі необхідні дослідження та експерименти назвали елемент №115 – Московій.

Науковці штату Теннессі (США), вивчали надважкі хімічні елементи і дали назву одному з них під номером 117 – Теннессін.

А 118-й елемент змінив свою тимчасову назву на постійну – Оганесій. Оскільки великий внесок в його відкриття та дослідження зробив академік РАН (Російська Академія Наук) Юрій Оганесян.

Після відкриття 113-го елемента група японських дослідників, заявила про те, що вони тепер працюватимуть над відкриттям 119 елемента.

Під час проведення досліджень, вчених спіткали певні труднощі. Оскільки, отримані елементи не стійкі і дуже швидко розпадаються на легші невідомі ізотопи. На сьогоднішній день найважчим елементом є Уран (U), протонне число якого 92. Тому всі чотири нових елементи, не зустрічаються у природі, їх отримують шляхом штучного синтезу.

 

При підготовці статті використано інформацію науково-методичного журналу “Хімія” №23-24 (371-372), грудень 2016 р.